Lokalita

V srdci metropole

Malá strana


V srdci velkoměsta, bez hluku velkoměsta. Romantická lokalita proslulá komunitou generací místních osadníků přitahujících umělce všeho druhu. Část Prahy jako žádná jiná.

Máte chuť na procházku? Park Kampa a Petřínské sady jsou jen pár kroků odtud.

Máte chuť na prohlídku okolí? Není problém, stačí si jen vybrat. 

Pouze vykročíte a ocitnete se obklopeni historickými památkami jako je Karlův most, Pražský hrad, kostel sv. Mikuláše, Pražské Jezulátko, Loreta nebo Strahovský klášter.

V těsné blízkosti


Karlův most


Je nejstarší most přes řeku Vltavu a jeden z nejvíce navštěvovaných mostů v Praze. Jeho stavbu zahájil král Karel IV v roce 1357 a byl dokončen v roce 1402. Most nahradil starý Juditin most z let 1158–1172, který byl těžce poškozen povodní v roce 1342.

Jako jediný způsob překonání Vltavy až do roku 1841 byl Karlův most nejdůležitější spojnicí Pražského hradu se Starým Městem.

Toto pozemní spojení učinilo Prahu důležitou jako obchodní cesta mezi východní a západní Evropou.

Petřínská rozhledna


Petřínská rozhleda téměř 60 m vysoká patří mezi nejznámější dominanty Prahy, přezdívaná také jako Pražská Eiffelova Věž. Nachází se na temeni kopce Petřín na Malé Straně s překrásnými Petřínskými zahradami nabízí nepřekonatelný výhled na celou Prahu. 

Pražský hrad


Pražský hrad  je hradní komplex v Praze, postavený v 9. století. Je oficiální kanceláří prezidenta České republiky. Hrad byl sídlem moci českých králů, císařů Svaté říše římské a také prezidentů Československa. Podle Guinessovy knihy rekordů je Pražský hrad největším starobylým hradem na světě s plochou 70 000 metrů čtverečních. Pražský hrad patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v Praze.

Národní divadlo


Národní divadlo, novorenesanční stavba, patří mezi národní kulturní památky je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi a to jak z hlediska národně kulturního a historického, tak také z hlediska architektonického. Národní divadlo bylo otevřeno 11 června 1881 a  po požáru znovu v roce 1883.

Soubory Národního divadla jsou rozděleny na Činohru, Operu, Balet a Laternu magiku.

Máte dotaz? Kontaktujte nás.